Міські електричні заклади у Львові і оперний театр

Будівництво оперного театру 2Будівництво оперного театру

 

 

 

 

 

 

Яким парадоксальним не здавалось би поєднання цих двох цілком різних установ, все ж їхня історія тісно перепліталася упродовж довгих десятиліть. Перша міська електростанція у Львові на вул. Сахарова була збудована у 1894 р. До 1900 року до неї була приєднана лише тягова електромережа трамваю. Нові акценти в розвитку енер гетики у Львові появилися одночасно з потребою електрифікації міського театру.

 

Його будівництво збурило громадськість і викликало велике зацікавлення. Ще перед відкриттям театру тогочасні львівські газети завзято його критикували: «Купол виглядає як невмитий мідний горщик перевернутий догори дном, фігура зверху фасаду так якби мала стрибати через пальмову галузку, немов через скакалку і взагалі, щоб врятувати загальний вигляд театру, треба б понизити все місто на 2 метри».

Злосливі вислови адресували навіть і на адресу нового тоді електричного освітлення: «Між вікнами повісили електричні люстри, які до жодного стилю не пасують, такі самі і в буфеті, тільки ще гірші. Десять муз, що весело гасають навкруг велетенського свічника, підвішеного на стелі посеред глядацької зали, якби хотіли сказати: для Львова і нас вистачить».

З цих коротких газетних уколів можна лише собі уявити, під яким пресом працювали архітектор та будівельники театру.

Конкурс на будівельні роботи театру виграла фірма «Іван Левинський і С-ка», відома теж зі спорудження у Львові будинків з українськими мотивами (будівля поліклініки на вул. Руській та інших). Левинський навіть звернувся за дозволом на підключення механізмів на будмайданчику театру до тягової мережі трамваю. Це був би перший випадок використання у Львові електроенергії на будові. Енергетики йому «заспівали» таку ціну, що він відмовився – робочі руки тоді ще коштували дешевше.

Електричну інсталяцію мережі у театрі виконала віденська фірма «Siemens & Halske» – 2800 ламп розжарювання для залу та приміщень, 29 дугових ламп для освітлення сцени, монтаж акумуляторних батарей. За контрактом за кожний день запізнення фірма мала бсплачувати 30 гульденів.

Залишилося головне питання – джерело електроенергії. Львівський магістрат 8 травня 1899 р. доручив директору електричного трамваю Йосифу Томіцькому розглянути це питання. Томіцький подав оригінальну пропозицію: не будувати в театрі локальної електростанції, адже їх і так було багато тоді у Львові, а використати міську електростанцію трамваю на вул. Сахарова. Роман Дзеслєвський, відомий львівський електрик, професор і майбутній ректор Львівської політехніки, підтримав цю пропозицію.

Пропозиція Томіцького не обмежувалася освітленням театру. У підвалі театру змонтували розподільний пункт. До нього розпочали приєднувати й навколишні будівлі. Відчуваючи подальшу перспективу зацікавлення львів’янами електроосвітленням домівок, фірма „Siemens & Halske” відкрила своє технічне бюро у Львові на пл. Галицькій, 15.

До розподільного пункту у театрі проклали три мідні кабелі з електростанції постійного струму напругою 500 В, яку ділили навпіл і отримували дві мережі по 250 В – (плюс-нуль) і (мінус-нуль). З врахуванням падіння напруги при транспортуванні електроенергії на значну відстань на вводі театру отримували напругу 220 В. Кабелі заклали з мідними жилами величезного, навіть і за сьогоднішніми мірками, перекрою – 900 мм2. Однак і цього не вистачало – при значних навантаженнях напруга у відносно довгій лінії понижувалася ще більше. Тому на розподільному пункті встановили акумуляторну батарею, що частково використовувалася при передаванні електроенергії споживачам в години максимуму навантажень, а також допомагала у піднятті рівня напруги в мережі.

Як згадував Йосиф Томіцький, в 1900 році настала нова ера у розвитку електричного підприємства. Від того часу почали вживати до нього назву Міських Закладів Електричних (МЗЕ – Zakłady elektryczne królewskiego stołecznego miasta Lwowa), яке до того називалося Міські Колії Електричні.

Менш як за рік, 19 травня 1901 р., у розподільному пункті театру сталася фатальна подія. Газовики перевіряли витікання газу на тротуарі вулиці Дорошенка і випадково пробили електричний кабель до театру. Від струму короткого замикання запобіжники на електростанції спрацювали, а на приєднаннях акумуляторної батареї розподільному пункті в підвалі театру, де їх не було, почалася пожежа, що спричинило жахливу паніку серед мешканців центру. З врахуванням такого конфузу, як компенсацію за переляк, МЗЕ знизило ціну на електроенергію для театру фактично до собівартості.

У роки І Світової війни ліквідували мережу постійного струму, розподільну підстанцію постійного струму в театрі демонтували, а свинець з акумуляторних батарей і мідь з живлячих кабелів здали у металобрухт. Натомість в підвалі театру змонтували трансформаторну підстанцію напругою 5000/110 Вольт від нової електростанції змінного струму на Персенківці. Від трансформаторної підстанції заживили не лише театр, а й прилеглих споживачів, котрі раніше отримували електроенергію з мережі постійного струму.

У 1920 роках, для підвищення пропускної здатності, розподільну електромережу міста перевели на напругу 220 Вольт. Довелося у підвалі оперного театру монтувати ще одну трансформаторну підстанцію: нову 5000/220 В для абонентів міської мережі 220 Вольт і залишити в експлуатації стару – напругою 5000/110 Вольт – для потреб театру, зокрема для двигунів 110 Вольт, що використовувалися в системі вентиляції театру і для обертання сцени. Про наявність трансформаторів у підвалі театру зараз нагадують вентиляційні решітки у фундаменті зі сторони проспекту Свободи.

Оперний театр ще тісніше став поєднаним із МЗЕ. Крім двох підстанцій, в підвалі, там де раніше був вузловий розподільний пункт міської мережі постійного струму з акумуляторною батареєю, обладнали ще й цех з повірки електролічильників для всіх міських споживачів. Цех перенесли з театру лише у 1937 році, коли збудували новий будинок МЗЕ – тепер приміщення Львівського обласного управління СБУ на вул. Вітовського.

29 вересня 1930 року магістрат призначив професора Львівської Політехніки Станіслава Фризе радником міста з питань інсталяції світлових ефектів у театрі. Як зазначив у своїх звітах професор Фризе, директор МЗЕ Станіслав Козловський люб’язно передав театру перетворювач зі змінного на постійний струм з вихідною потужністю 16,6 кВт. Від того часу за допомогою дугових ламп на сцені театру розпочали відтворювати дощ, сніг, полум’я, блискавки, морські хвилі. Ґрунтовно переробили освітлення передньої частини сцени, оскільки існуюче слабо її освітлювало, а світильники, що імітували хмари, декілька разів відмовляли під час вистав. Професор провів теж моніторинг споживання електроенергії під час різних вистав – найбільш енергоємними виявилися опери «Паяци» і «Кармен», вдвічі більшими ніж, наприклад, «Трубадур».

Нагода продемонструвати новинку випала у травні 1931р., коли у Львові відбулися загальні збори СЕП (Спілки польських електриків). Професор Фризе провів для гостей екскурсію у Львівський театр, де показав нові світлові електричні інсталяції, які півроку тому обладнали за його проектом.

На цьому зв’язки Львівського оперного театру з підприємствами електромереж не обмежувалися. Так, одним із диригентів Львівської опери у передвоєнний час був Мар’ян Альтенберґ – син директора Львівського обласного електричного підприємства.

Наприкінці 1970-х років Львівський оперний театр закрили на капітальний ремонт, який тривав шість років (удвічі довше від його будівництва у ХІХ ст.). У цей час обидві трансформаторні підстанції в театрі, що працювали у підвалі театру понад 50 років, ліквідували. Замість них збудували велику трансформаторну підстанцію у дворі театру імені Марії Заньковецької. На ній встановили два трансформатори для оперного театру і два – для театру ім. Марії Заньковецької. Зверху над підстанцією надбудували приміщення для випрямлювальної підстанції оперного театру – від неї на постійному струмі підключені механізми під сценою. То ж попід проспектом Свободи від ТП до театру прокладено багато кабелів змінного та постійного струму. У самому ж оперному театрі є складний пульт управління освітленням залу, сцени, спецефектів, системами вентиляції і пожежогасіння, а також пульт управління механізмами сцени. Тепер сцена не обертається, під нею встановили плунжери для піднімання і нахилу окремих її ділянок. Саме з пультом управління була пов’язана цікава ситуація. Наприкінці 1990-тих років до автора цієї статті зателефонував директор оперного театру з проханням про допомогу. До вечірньої вистави залишалися лічені години, а електрики театру не могли привести в дію плунжери і вирівняти сцену після вчорашньої вистави. Назрівав скандал з можливою відміною вистави. Довелося просити Романа Трускавецького, диспетчера Галицького РЕМ ЛМЕМ, зайнятися невластивою роботою: спробувати розібратися у ситуації, пов’язаній з внутрішньою схемою електропостачання будівлі. Через деякий час директор театру дякував – наш працівник за короткий час не лише зорієнтувався у новій для себе схемі, але й виявив неполадку і зумів її усунути. Дотепер згадую цей випадок і горджуся співпрацею з нашими талановитими фахівцями!

Новый рисунок (1)Рахунок на оплату за електроенергію у Львові в 1910 році  Новый рисунок

Андрій Крижанівський,

фахівець Музею історії електрифікації Львівщини

ПрАТ «Львівобленерго»

  Globals Profiler (871.84 ms) SQL (40 queries in 123.27 ms) Errors (70, 8!) Toggle Close
$_GET = array (
);

$_POST = array (
);

$_COOKIE = array (
);

$_SESSION = array (
);

$_SERVER = array (
 'SERVER_SOFTWARE' => 'Apache/2.2.15 (CentOS)',
 'REQUEST_URI' => '/miski-elektrychni-zaklady-u-lvovi-i-opernyj-teatr/',
 'PATH' => '/usr/local/bin:/usr/bin:/bin',
 'REDIRECT_HANDLER' => 'php-cgi',
 'REDIRECT_STATUS' => '200',
 'UNIQUE_ID' => 'XJRfzMEAPSYAAFIHf48AAAAR',
 'HTTP_HOST' => 'pomoryanylitseiy.lviv.ua',
 'HTTP_X_FORWARDED_FOR' => '34.228.55.57',
 'HTTP_X_FORWARDED_PROTO' => 'http',
 'HTTP_X_REAL_IP' => '34.228.55.57',
 'HTTP_CONNECTION' => 'close',
 'HTTP_USER_AGENT' => 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)',
 'HTTP_ACCEPT' => 'text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8',
 'HTTP_IF_MODIFIED_SINCE' => 'Wed, 23 Jan 2019 17:59:20 GMT',
 'HTTP_ACCEPT_ENCODING' => 'gzip',
 'SERVER_SIGNATURE' => '<address>Apache/2.2.15 (CentOS) Server at pomoryanylitseiy.lviv.ua Port 80</address>
',
 'SERVER_NAME' => 'pomoryanylitseiy.lviv.ua',
 'SERVER_ADDR' => '193.0.61.38',
 'SERVER_PORT' => '80',
 'REMOTE_ADDR' => '34.228.55.57',
 'DOCUMENT_ROOT' => '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua',
 'SERVER_ADMIN' => 'webmaster@pomoryanylitseiy.lviv.ua',
 'SCRIPT_FILENAME' => '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/index.php',
 'REMOTE_PORT' => '52830',
 'REDIRECT_URL' => '/index.php',
 'GATEWAY_INTERFACE' => 'CGI/1.1',
 'SERVER_PROTOCOL' => 'HTTP/1.0',
 'REQUEST_METHOD' => 'GET',
 'QUERY_STRING' => '',
 'SCRIPT_NAME' => '/index.php',
 'ORIG_SCRIPT_FILENAME' => '/var/www/cdpomor15598/data/php-bin54/php',
 'ORIG_PATH_INFO' => '/index.php',
 'ORIG_PATH_TRANSLATED' => '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/index.php',
 'ORIG_SCRIPT_NAME' => '/php-bin/php',
 'PHP_SELF' => '/index.php',
 'REQUEST_TIME_FLOAT' => 1553227724.5420511,
 'REQUEST_TIME' => 1553227724,
 'argv' => 
 array (
 ),
 'argc' => 0,
);

Profiler Initiaded 0.0000 ms 15158 kB
Profiler Noise 0.0269 ms 15158 kB
Profiler Stopped 871.8410 ms 45893 kB
0.3009 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'feedburner_settings' LIMIT 1;
0.1960 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'plugin_maintenance-mode' LIMIT 1;
1.5929 [ms]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') AND tt.count > 0
ORDER BY t.name ASC ;
0.3839 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'themify_update_ok_flag' LIMIT 1;
0.4971 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_timeout_2__974818834' LIMIT 1;
0.2580 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_2__974818834' LIMIT 1;
1.4670 [ms]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_options`;
0.3350 [ms]
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '1553227725.3493289947509765625000' WHERE `option_name` = '_transient_doing_cron';
0.3350 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'akismet_comment_nonce' LIMIT 1;
0.5031 [ms]
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = 'b95ac301d23b8c5da7ebf2a4330d14c8' WHERE `option_name` = '_transient_random_seed';
0.3300 [ms]
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = 'c4028b979b3acafe795fbaac2c944178' WHERE `option_name` = '_transient_random_seed';
0.2341 [ms]
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = 'e8f0b1f210a4687fbd00c6ddb41f1ba3' WHERE `option_name` = '_transient_random_seed';
0.2501 [ms]
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = 'fde36a5e9969354d02a6203b23b198ac' WHERE `option_name` = '_transient_random_seed';
0.3679 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'rtl_standard' LIMIT 1;
11.1032 [ms]

		SELECT ID, post_name, post_parent, post_type
		FROM wp_posts
		WHERE post_name IN ('miski-elektrychni-zaklady-u-lvovi-i-opernyj-teatr')
		AND post_type IN ('page','attachment')
	;
1.3680 [ms]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 2738 LIMIT 1;
0.3822 [ms]

		SELECT ID, post_name, post_parent, post_type
		FROM wp_posts
		WHERE post_name IN ('miski-elektrychni-zaklady-u-lvovi-i-opernyj-teatr')
		AND post_type IN ('page','attachment')
	;
0.5121 [ms]
SELECT  wp_posts.* FROM wp_posts WHERE 1=1 AND (wp_posts.ID = '2738') AND wp_posts.post_type = 'page' ORDER BY wp_posts.post_date DESC ;
0.5801 [ms]
SELECT post_id, meta_key, meta_value FROM wp_postmeta WHERE post_id IN (2738) ORDER BY meta_id ASC;
1.1070 [ms]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON tt.term_id = t.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON
tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('post_tag') AND tr.object_id IN (2738) ORDER BY t.name ASC;
0.2329 [ms]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '66';
0.7010 [ms]
SELECT user_id, meta_key, meta_value FROM wp_usermeta WHERE user_id IN (66) ORDER BY umeta_id ASC;
0.3040 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = 'site_icon' LIMIT 1;
74.2762 [ms]
SELECT * FROM wp_posts WHERE (post_type = 'page' AND post_status = 'publish')  AND post_parent = 2738  ORDER BY wp_posts.post_title ASC LIMIT 0,1;
0.7672 [ms]
SELECT tr.object_id FROM wp_term_relationships AS tr INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy
IN ('nav_menu') AND tt.term_id IN ('3') ORDER BY tr.object_id ASC;
1.1520 [ms]
SELECT  wp_posts.* FROM wp_posts WHERE 1=1 AND wp_posts.ID IN
(39,41,42,59,64,71,77,183,504,2379,2404,2405,2406,2407,2408,2409,2651,2689,2698,2718,2724,2736,2745,2752,2758,2761) AND wp_posts.post_type =
'nav_menu_item' AND ((wp_posts.post_status = 'publish')) ORDER BY wp_posts.menu_order ASC ;
5.5490 [ms]
SELECT post_id, meta_key, meta_value FROM wp_postmeta WHERE post_id IN
(504,42,41,2651,2379,2409,2408,2407,2406,2405,2404,39,59,64,183,77,71,2689,2761,2698,2745,2758,2736,2718,2724,2752) ORDER BY meta_id ASC;
3.4490 [ms]
SELECT  wp_posts.* FROM wp_posts WHERE 1=1 AND wp_posts.ID IN
(16,23,2641,2377,2381,2383,2386,2388,2391,2396,29,55,61,182,73,69,2686,2760,2693,2738,2754,2729,2708,2719,2748) AND wp_posts.post_type = 'page' AND
((wp_posts.post_status = 'publish')) ORDER BY wp_posts.post_date DESC ;
6.9392 [ms]
SELECT post_id, meta_key, meta_value FROM wp_postmeta WHERE post_id IN
(2760,2754,2748,2729,2719,2708,2693,2686,2641,2396,2391,2388,2386,2383,2381,2377,182,73,69,61,55,29,23,16) ORDER BY meta_id ASC;
0.6011 [ms]
SELECT * FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 2738 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC,
wp_comments.comment_ID ASC ;
0.6189 [ms]
SELECT  wp_posts.ID FROM wp_posts WHERE 1=1 AND wp_posts.post_type = 'post' AND ((wp_posts.post_status = 'publish')) ORDER BY wp_posts.post_date
DESC LIMIT 0, 5;
0.6020 [ms]
SELECT wp_posts.* FROM wp_posts WHERE ID IN (2813,2808,2798,2790,2786);
1.5979 [ms]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON tt.term_id = t.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr
ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (2786, 2790, 2798, 2808,
2813) ORDER BY t.name ASC;
1.3881 [ms]
SELECT post_id, meta_key, meta_value FROM wp_postmeta WHERE post_id IN (2786,2790,2798,2808,2813) ORDER BY meta_id ASC;
1.3890 [ms]
SELECT * FROM wp_comments JOIN wp_posts ON wp_posts.ID = wp_comments.comment_post_ID WHERE ( comment_approved = '1' ) AND wp_posts.post_status IN
('publish') ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt DESC LIMIT 5;
0.5999 [ms]
SELECT YEAR(post_date) AS `year`, MONTH(post_date) AS `month`, count(ID) as posts FROM wp_posts WHERE post_type = 'post' AND post_status = 'publish'
GROUP BY YEAR(post_date), MONTH(post_date) ORDER BY post_date DESC ;
0.4458 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_timeout_feed_8e6dff7ff37c03204f5cccc82a4a77b6' LIMIT 1;
0.1869 [ms]
SELECT option_value FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_feed_8e6dff7ff37c03204f5cccc82a4a77b6' LIMIT 1;
0.1810 [ms]
SELECT autoload FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_feed_8e6dff7ff37c03204f5cccc82a4a77b6';
0.1888 [ms]
SELECT autoload FROM wp_options WHERE option_name = '_transient_feed_mod_8e6dff7ff37c03204f5cccc82a4a77b6';
Strict Declaration of M_Ajax::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 99 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ajax/module.ajax.php
Strict Declaration of M_Attach_To_Post::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 425 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/attach_to_post/module.attach_to_post.php
Strict Declaration of M_Cache::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 39 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/cache/module.cache.php
Strict Declaration of M_DataMapper::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 250 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/datamapper/module.datamapper.php
Strict Declaration of M_Dynamic_Stylesheet::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/dynamic_stylesheet/module.dynamic_stylesheet.php
Strict Declaration of M_Dynamic_Thumbnails::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 65 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/dynamic_thumbnails/module.dynamic_thumbnails.php
Strict Declaration of M_Frame_Communication::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 75 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/frame_communication/module.frame_communication.php
Strict Declaration of M_Fs::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 33 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/module.fs.php
Strict Declaration of M_I18N::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 256 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/i18n/module.i18n.php
Strict Declaration of M_Lightbox::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 55 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/lightbox/module.lightbox.php
Strict Declaration of M_MVC::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 69 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/mvc/module.mvc.php
Strict Declaration of M_NextGen_AddGallery_Page::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 148 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_addgallery_page/module.nextgen_addgallery_page.php
Strict Declaration of M_NextGen_Admin::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 202 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_admin/module.nextgen_admin.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_Album::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 179 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_album/module.nextgen_basic_album.php
Strict Declaration of C_NextGen_Basic_Album_Installer::install() should be compatible with C_Gallery_Display_Installer::install($reset = false) on line 203 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_album/module.nextgen_basic_album.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_Gallery::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 283 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/module.nextgen_basic_gallery.php
Strict Declaration of C_NextGen_Basic_Gallery_Installer::install() should be compatible with C_Gallery_Display_Installer::install($reset = false) on line 359 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/module.nextgen_basic_gallery.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_ImageBrowser::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 136 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_imagebrowser/module.nextgen_basic_imagebrowser.php
Strict Declaration of C_NextGen_Basic_ImageBrowser_Installer::install() should be compatible with C_Gallery_Display_Installer::install($reset = false) on line 186 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_imagebrowser/module.nextgen_basic_imagebrowser.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_Singlepic::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 137 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/module.nextgen_basic_singlepic.php
Strict Declaration of C_NextGen_Basic_SinglePic_Installer::install() should be compatible with C_Gallery_Display_Installer::install($reset = false) on line 153 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/module.nextgen_basic_singlepic.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_Tagcloud::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 156 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/module.nextgen_basic_tagcloud.php
Strict Declaration of C_NextGen_Basic_Tagcloud_Installer::install() should be compatible with C_Gallery_Display_Installer::install($reset = false) on line 176 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/module.nextgen_basic_tagcloud.php
Strict Declaration of M_NextGen_Basic_Templates::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 49 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_templates/module.nextgen_basic_templates.php
Strict Declaration of M_NextGen_Data::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 121 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_data/module.nextgen_data.php
Strict Declaration of M_Gallery_Display::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 471 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php
Strict Declaration of M_NextGen_Other_Options::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 168 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_other_options/module.nextgen_other_options.php
Strict Declaration of M_NextGen_Pagination::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 28 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_pagination/module.nextgen_pagination.php
Strict Declaration of M_NextGen_Pro_Upgrade::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 42 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_pro_upgrade/module.nextgen_pro_upgrade.php
Strict Declaration of M_NextGen_Settings::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 35 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_settings/module.nextgen_settings.php
Strict Declaration of M_NextGen_XmlRpc::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 662 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_xmlrpc/module.nextgen_xmlrpc.php
Strict Declaration of M_NggLegacy::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 49 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/module.ngglegacy.php
Strict Declaration of M_Router::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 46 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/module.router.php
Strict Declaration of M_Security::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 51 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/security/module.security.php
Strict Declaration of M_Third_Party_Compat::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 530 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/third_party_compat/module.third_party_compat.php
Strict Declaration of M_Validation::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 30 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/validation/module.validation.php
Strict Declaration of M_Widget::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 53 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/widget/module.widget.php
Strict Declaration of M_WordPress_Routing::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 80 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/wordpress_routing/module.wordpress_routing.php
Strict Declaration of M_WPCLI::define() should be compatible with C_Base_Module::define($id = 'pope-modul...', $name = 'Pope Modul...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 32 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/wpcli/module.wpcli.php
Strict Declaration of P_Photocrati_NextGen::define() should be compatible with C_Base_Product::define($id = 'pope-produ...', $name = 'Pope Produ...', $description = '', $version = '', $uri = '', $author = '', $author_uri = '', $context = false) on line 107 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/product.photocrati_nextgen.php
Strict Declaration of C_Http_Response_Controller::define() should be compatible with C_Component::define($context = false) on line 25 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/router/package.module.router.php
Warning include_once(/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_settings/package.module.nextgen_settings.php): failed to open stream: No such file or directory on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Warning include_once(): Failed opening '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_settings/package.module.nextgen_settings.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php5.4/lib/php') on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Strict Declaration of C_MVC_View::define() should be compatible with C_Component::define($context = false) on line 461 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/mvc/package.module.mvc.php
Strict Declaration of C_MVC_View::initialize() should be compatible with C_Component::initialize() on line 461 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/mvc/package.module.mvc.php
Warning include_once(/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/package.module.ngglegacy.php): failed to open stream: No such file or directory on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Warning include_once(): Failed opening '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/package.module.ngglegacy.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php5.4/lib/php') on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Strict Declaration of C_Gallery::define() should be compatible with C_DataMapper_Model::define($mapper = NULL, $properties = Array, $context = false) on line 296 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_data/package.module.nextgen_data.php
Strict Declaration of C_Gallery_Storage::define() should be compatible with C_Component::define($context = false) on line 542 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_data/package.module.nextgen_data.php
Strict Declaration of C_GalleryStorage_Driver_Base::define() should be compatible with C_Component::define($context = false) on line 1758 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_data/package.module.nextgen_data.php
Strict Declaration of C_Form::define() should be compatible with C_MVC_Controller::define($context = false) on line 221 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_admin/package.module.nextgen_admin.php
Strict Declaration of C_Attach_Controller::define() should be compatible with C_NextGen_Admin_Page_Controller::define($context = false) on line 279 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/attach_to_post/package.module.attach_to_post.php
Notice Undefined index: HTTP_REFERER on line 104 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/attach_to_post/module.attach_to_post.php
Strict Declaration of C_Settings_Model::__get() should be compatible with & ExtensibleObject::__get($property) on line 675 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_other_options/package.module.nextgen_other_options.php
Strict Declaration of C_Settings_Model::__set() should be compatible with & ExtensibleObject::__set($property, $value) on line 675 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_other_options/package.module.nextgen_other_options.php
Warning include_once(/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_xmlrpc/package.module.nextgen_xmlrpc.php): failed to open stream: No such file or directory on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Warning include_once(): Failed opening '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_xmlrpc/package.module.nextgen_xmlrpc.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php5.4/lib/php') on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Warning include_once(/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/wpcli/package.module.wpcli.php): failed to open stream: No such file or directory on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Warning include_once(): Failed opening '/var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/wpcli/package.module.wpcli.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php5.4/lib/php') on line 66 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/plugins/nextgen-gallery/pope/lib/class.base_module.php
Notice Undefined index: cperpage on line 131 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: output on line 201 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: fixed_tags on line 202 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: isshowdots on line 203 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: tag_aditional on line 206 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: tag_aditional on line 209 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: tag_aditional on line 212 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: post on line 221 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Trying to get property of non-object on line 221 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Notice Undefined variable: more_text_link on line 221 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-content/themes/itheme2/functions.php
Strict call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method WP_Feed_Cache::create() should not be called statically on line 215 in file /var/www/cdpomor15598/data/www/pomoryanylitseiy.lviv.ua/wp-includes/SimplePie/Registry.php